Спортист загуби първия си мач от новото първенство във Втора

...

Спортист загуби от ФК Крумовград на старта на сезона

Спортист загуби първия си мач от новото състезание във Втора лига.

Момчетата на Борислав Кьосев отстъпиха на ФК Крумовград с 0:2. В 64-ата минута гостите поведоха от дузпа, като прецизен бе Красимир Илиев. В последната минута Ахмед Осман се възползва от неточност на отбраната и удвои.

Първото полувреме мина без кой знае какви чисти голови положения и пред двамата вратари. Постепенно Спортист взе самодейността и стартира да гради повече офанзиви към опитния Благой Макенджиев, само че мъчно доближаваше до завършващ удар.

В 24-ата минута Георги Атанасов игра с глава, след ъглов удар, само че не съумя да осъществя.

Най-интересната обстановка за първата част пристигна в 34-ата минута. Тогава още веднъж Георги Атанасов стреля с левия крайник отвън наказателното поле, само че Благой Макенджиев съумя да избави влизащата във вратата му топка.

Минута преди края на полувремето Калоян Стефанов обстрелва вратата на Ивайло Василев, само че изпрати в навън.

В началото на второто полувреме Калоян Стефанов още веднъж стреля, само че Василев избави.

В 56-ата минута на дуела Георги Николов вкара топката в мрежата на противника, само че реферът маркира засада.

В 59-ата минута гредата избави гостите. Ариф Ферадов стреля с параболичен удар, топката трансферира вратаря, само че кацна на напречната греда. В ответната офанзива гостите насочиха рисков удар посредством Мариян Тонев, само че топката мина около вратата.

В 63-ата минута реферът Димитър Буров отсъди дузпа за гостите за нарушаване на Богомил Богомилов против Георги Трифонов. Красимир Илиев осъществя от бялата точка за 0:1.

До края на мача натискът на Спортист се усили. В 88-ата минута Богомил Богомилов пусна паралелен на голлинията пас, само че нямаше кой да засече топката.

В заключителните минути „ шоколадите “ сътвориха още няколко обстановки, само че не съумяха да изравнят.

В последната минута от продълженията Ахмед Осман се възползва от неточност на защитата и означи второто попадение в срещата.
Източник: novinata.bg