Спортист (Своге) спечели с 1:0 гостуването си на Септември (Симитли)

...

Спортист сломи Септември с гол в добавеното време

Спортист (Своге) завоюва с 1:0 гостуването си на Септември (Симитли) с гол в добавеното време.

В 92-ата минута на мача Георги Николов се трансформира в воин за " шоколадите ", реализирайки от десетина метра. Срещата на " Арена Симитли " предложи здрав футбол и двуостра игра.

Ветеранът Владислав Златинов пропусна на два пъти да накаже Спортист, а гостите отвърнаха с прелестно осъществяване със задна ножица, само че гредата избави в тази ситуация вратаря Филип Димитров.

През второто полувреме от Септември претендираха за нарушаване против капитана Тодор Траянов в наказателното поле, само че реферът Красен Георгиев реши, че няма дузпа. Така трите точки останаха за " шоколадите ", които към този момент са на точка зад Марица (Пловдив) и държат сигурна позиция в средата на класирането.