Спортинг (Лисабон) взе много ценни три точки при гостуването си

...

Спортинг бие с дузпа в последната минута

Спортинг (Лисабон) взе доста скъпи три точки при гостуването си на Боависта от 25-ия кръг на португалското състезание. " Зелено-белите " се постановиха с 2:1 над отбора от Порто, а победният гол бе дело на Бруно Фернандеш от дузпа в последната минута.

Домакините изненадващо поведоха в самото начало с попадение на Уелго дос Сантос, само че след четвърт час игра Еду Мачадо си вкара автогол.

Последва напън на Спортинг. " Лъвовете " удариха греда, а гол на Рафиня беше анулиран поради засада. През второто полувреме гостите направиха доста пропуски, само че в последните секунди още веднъж Еду Мачадо провали Боависта. Той фаулира противник в наказателното поле и реферът уточни бялата точка. Бруно Фернандеш осъществя дузпата, само че не се зарадва от почитание към клуба, чийто младеж е.

Goloooooo!! Bruno Fernandes não falha!!

93' @boavistaoficial 1-2 #SportingCP #LigaNOS #BFCSCP #DiaDeSporting pic.twitter.com/4MlJqs4pHO
— Sporting Clube de Portugal (@Sporting_CP) 9 март 2019 година
Спортинг е 4-и в класирането с 52 точки - три по-малко от третия Брага, който победи Витория (Гимараеш) с 1:0.

Лидер в Примейра лига е Бенфика с 59 точки пред Порто, който има 57, а през днешния ден гостува на Фейрензе на Стивън Петков.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Примейра лига 25 кръг, събота 9 март  Боависта 1:2краен резулат  Спортинг Лисабон