СПОКЕЙН, Вашингтон (AP) — Марк Сиърс имаше 26 точки и

...

Алабама получава голяма игра от Марк Сиърс, победи Гранд Каньон със 72-61 в March Madness

СПОКЕЙН, Вашингтон (AP) — Марк Сиърс имаше 26 точки и 12 битки, Мухамед Диубате вкара всичките си девет точки в последните 5 1/2 минути, а четвъртият подложен Алабама употребява късен скок, с цел да победи номер 12 Гранд Каньон със 72-61 във втория кръг на шампионата NCAA в неделя вечерта.

Сиърс носеше Кримсън Прилив (23-11) за по-голямата част от 35 минути, преди да получите непредвидена помощ от Dioubate. Първокурсникът с височина 6 фута и 7 вкара повече от девет точки единствено два пъти през целия сезон, само че се възползва оптимално от шанса си да способства в последните минути на физически мач с Алабама в проблеми с фаула и без титуляра Латрел Райтсел младши, който получи удар с глава травма през първото полувреме.

Алабама напредна в Sweet 16 за общо 10-ти път и за трети път през последните четири сезона под управлението на треньора Нейт Оутс. The Crimson Tide ще играят в районен полуфинал в поредни сезони за първи път от 1990-91 г.; предходната година Алабама беше сложена...