Split Open, първи квалификационен кръгАлександър Лазаров – Никола Милойевич 6-3,

...

Лазаров се доближи до основната схема в Сплит

Split Open, първи квалификационен кръг

Александър Лазаров – Никола Милойевич 6-3, 6-2

Александър Лазаров стартира сполучливо присъединяване си в квалификациите за Чалънджър шампионата в Сплит след победа над международния №313 Никола Милойевич. Българинът владееше самодейността през целия мач и не остави подозрение в превъзходството си, приключвайки дуела за по-малко от час и половина.

В борбата за място в главната скица Лазаров ще се изправи против Елиас Имер (№157) или Сумит Нагал (№372).

Лазаров беше доста покрай ранен пробив, само че при 2-1 пропусна три следващи шанса за пробив. Равенството се резервира до 3-3, като по-късно настъпи доста по-интересната част от сета. В седмия гейм Лазаров бе изправен пред брейкпойнт, само че избегна заплахата и завоюва подаването си, след което осъществя първия пробив в мача и поведе с 5-3. Въпреки напъните на Милойевич четвъртата ни ракета резервира хладнокръвие и завърши сполучливо откриващата част, затвърждавайки пробива за 6-3.

Лазаров продължи да господства и във втория сет записа два поредни брейка, натрупвайки удобен задатък от 4-0. Милойевич опита да отговори на предизвикването, само че българинът остана безукорен при подаванията си и даде единствено пет точки на собствен сервис за целия сет, триумфирайки с 6-3, 6-2 след 80 минути на корта.
Източник: tenniskafe.com