Специализираният наказателен съд ще направи пореден опит за начало на

...
Специализираният наказателен съд ще направи пореден опит за начало на
Коментари Харесай

Пореден опит на съда за начало на делото за КТБ

Специализираният углавен съд ще направи следващ опит за начало на делото за длъжностното заграбване от Корпоративна комерсиална банка. На14 февруари делото беше отсрочено поради отсъствие на единия от подсъдимите - Георги Христов, който отъства поради хронично заболяване на бъбреците. На последното съвещание съдът назначи експертиза и го санкции, тъй като подава документите за отсъствието си след съвещанията.

На последното съвещание стана известно още, че е отпаднала една от първите спънки за начало на процеса- призоването Цветан Василев. Международната поръчка, изпратена от България до Сърбия, където Василев се намира от 2014 година, е била изпълнена и някогашният мажоритарен притежател на банката е получил обемния над 10 хиляди страници обвинителен акт.

Днес се чака съдът да разиска дали призоваването на Василев е постоянно. Този въпрос беше издигнат от един от бранителите на банкера - Лазар Карадалиев на предходното съвещание. Тогава той погледна документите от Сърбия и съобщи, че Василев не може да се смята за постоянно свикан. Тогава арбитър Вержиния Петрова отхвърли да разисква този въпрос, тъй като отсъствието на единия обвиняем - Христов, беше задоволителна и наложителна причина за отсрочване.

Припомняме, че един от юристите на Цветан Василев се осъмни редно ли е процесът да започва, без изясненост дали Белград ще го съобщи на българските управляващи. Този развой от дълго време трябваше да бъде спрян заради отсъствието на главния обвинен. Как може той да отсъства? Не му дават опция да даде пояснения по случая и делото да си върви. Абсурд!, сподели юрист Христо Ботев.

Спорът ще се взема решение от арбитър Виржиния Петрова, в случай че през днешния ден в правосъдната зала се явят останалите 17 подсъдими и 20-те им юристи.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР