Спечелилият първия си мач Иран затрудни максимално един от фаворитите

...

Испания с мъчна първа победа на Световното

Спечелилият първия си мач Иран затрудни оптимално един от любимците за купата Испания и въпреки всичко загуби с 0:1 на " Казан Арена " втория си конфликт от група B. Трудната първа победа за „ Ла Фурия “ на международното състезание по футбол в Русия пристигна след гол на бразилския нападател с испански паспорт Диего Коста (54), който имаше огромна доза шанс и осъществя с коляно третото си попадение от началото на шампионата, написа Блиц.

Футболистите на „ Ла Фурия “ преобладаваха през цялото първо полувреме и дейностите се развиваха най-вече през иранската врата. Бранителите пред Бейранванд бяха построили обаче същинска стена и не допускаха пролуки за испанските офанзиви. Едва в 25-ата минута Давид Силва насочи първия прецизен удар по посока на вратата след осъществяване на директен свободен удар, само че право в ръцете на Бейранванд. Пет минути по-късно акробатичен удар на Давид Силва от близка отдалеченост прати топката над вратата. До края на полувремето неточни удари насочиха Иско и Давид Силва.

След почивката в 50-ата минута Бейранванд отрази удар на Бускетс, а при добавката си Лукас Васкес извърши нарушаване против вратаря. Три минути по-късно мощен удар на Ансирафард прати топката в мрежата на испанската врата, само че от външната страна. Секунди по-късно Иниеста изведе Диего Коста (54), който вкара с коляно, откакто Резаеян се опита да му избие топката.

В 62-ата минута Езаталохаи вкара гол за Иран след центриране от фаул, само че попадението бе анулирано поради засада на Сердар Азмун, като съдията употребява системата ВАР. Осем минути преди края на постоянното време персите имаха страховит късмет да изравнят, откакто Мехди Тареми засече с глава остро центриране отляво, само че топката мина на сантиметри над гредата. До края на мача испанците се опитваха да владеят повече топката в своя жанр " тики-така ", а персите имаха малко благоприятни условия за центрирания и изравнителен гол.

След първия си триумф в групата Испания има 4 точки, а в последния трети кръг играе против отпадналия към този момент отбор на Мароко. Иран остава трети с 3 точки, като в заключителния си мач среща европейския първенец Португалия, който има 4 точки в актива си.
Източник: petel.bg