спечели срещу Гройтер Фюрт с 3:0 в мач от 16-тия

...

Вездесъщ Ерлинг Холанд сломи Гройтер Фюрт

завоюва против Гройтер Фюрт с 3:0 в мач от 16-тия кръг на . Борусия стартира по-уверено мача на " Сигнал Идуна Парк " и в 21-ата минута Холанд изведе Торган Азар и белгиецът вкара в горния ляв ъгъл. След разглеждане от VAR обаче попадението беше анулирано заради засада.
В 31-ата минута при офанзива на Дортмунд Максимилиан Бауер игра с ръка и беше отсъдена дузпа за домакините. Ерлинг Холанд не сбърка от бялата точка. Отново Холанд в 36-ата минута беше покрай гола, само че ударът му мина наоколо до гредата.

Отново Холанд в 82-ата минута се разписа, откакто Юлиан Брандт центрира от директен свободен удар и норвежецът осъществя с глава. Така той към този момент има 6 гола и 1 асистенция след завръщането си от контузия. В 89-ата минута Донйел Мален доуби интригата в дуела като се разписа за 3:0.
Така Борусия има 34 точки и продължава да изостава на 6 от водача Байерн. Гройтер Фюрт е на последната позиция с едвам 4 извоювани точки.