Спас Делев остана извън групата на Погон (Шчечин) при драматичната

...

Погон губи в голов трилър без Делев

Спас Делев остана отвън групата на Погон (Шчечин) при трагичната загуба с 3:3 от борещия се за купата в полската Екстракласа Лехия (Гданск). Мачът бе от втория кръг на шампионския плейоф, а любопитното е, че и седемте гола паднаха през второто полувреме.

Себастиан Валукевич даде преднина на Погон в 52-ата минута, само че с попадения на Артур Собиех и Конрад Михалак гостите направиха цялостен поврат. Звонимир Кожул се разписа на два пъти за три минути и Погон още веднъж поведе, само че Лехия откри сили да изтръгне успеха с помощта на Собиех, който оформи хеттрка си с голове в 84-ата и 89-ата минути.

В дербито сред Лех (Познан) и Легия (Варшава) домакините се постановиха с 1:0 и смъкнаха столичния гранд от върха в класирането. Легия има 63 точки, колкото и Лехия, само че е с по-лоша голова разлика. Погон е финален в първата осмица с 46 точки.