Спартак води с 1:0 на Калиакра след първото полувреме на

...

На полувремето: Спартак - Калиакра 1:0. Гол-шедьовър на Васко Боев

Спартак води с 1:0 на Калиакра след първото полувреме на мача от 18-ия кръг в Трета лига - Североизточна група на стадион " Локомотив ". Срещата се играе пред повече от 350 фенове, като агитката на спартаклии сервира неповторима хореография и бурно приветства своите от самото начало.

Домакините откриха превес още изначало, играеха по-често с топката и търсеха фланговите офанзиви. Веднъж кълбото се отби от ръката на бранител на Каварна, само че реферът реши, че няма съображение да отсъди дузпа. Малко по-късно пък след показна комбинаця по десния фланг Събков се откъсваше самичък, само че асистентът го спря с несъществуваща засада. Логичното въпреки всичко се случи в 38-ата минута, когато Васко Боев откри резултата с гол-шедьовър. Халфът се намираше малко вляво от огромното наказателно поле, когато шутира мощно с левачката и за наслада на публиката топката се заби под гредата - 1:0. В 45-ата минута спартаклии пропуснаха да удвоят задатъка си, защото Георги Димитров изтърва дузпа. Халфът стреля ниско и улучи дясната странична греда, а при добавката Мишо Михалев също не съумя да вкара.

Съставът:  Георги Ставрев – Александър Йовчев, Боян Илиев, Вилиян Денчев, Михаел Михалев – Тодор Маринчев, Васко Боев – Илиян Неделчев, Георги Димитров, Славомир Събков – Ивайло Русев

Източник: petel.bg