Спартак Варна взе втора победа през сезона – 2:1 над

...

Спартак завърза битката за оцеляване

Спартак Варна взе втора победа през сезона – 2:1 над Ботев Враца. Така синьо-белите завързаха борбата за оцеляване в елита. Спартак е финален с 12 точки, само че към този момент единствено на точка зад Хебър и. 13-ият Септември е с 16 точки. Ботев е 12-и с 19 точки.
Варненци атакуваха още от началото и справедливо поведоха в 23-ата минута. Тогава се разписа. След паузата врачани заиграха по-смело, само че бяха осъдени от Иван Йорданов. Той направи 2:0 в 60-ата минута. Малко по-късно юношата на Лудогорец, Браян Переа понижи на 1:2, само че Ботев не съумя да изравни.В идващия кръг тимът на Димитър Димитров гостува на Арда, до момента в който врачани посрещат Славия.По-рано през днешния ден Арда загуби с 0:1 визитата си на ЦСКА 1948. Тимът от Кърджали игра по-активно и изпусна няколко положения за гол през първото полувреме. Червените вкараха за 1:0 в 70-ата минута посредством Елитон. Малко преди края Даскалов беше изпъден и домакините приключиха мача с 10 души.С трите точки отборът на Тодор Янчев остава на трета позиция с 42 точки. Арда е на седмо място с 32 точки.
Източник: flashnews.bg