Спартак (Варна) победи с 1:0 казахстанския Женис в контрола в

...

Спартак се справи с казахстанци

Спартак (Варна) победи с 1:0 казахстанския Женис в контрола в Турция. Единственото попадение в срещата бе дело на Ахмед Ахмедов от дузпа в 33-ата минута.

Двубоят стартира без забавни положения през първите 10 минути. В 11-ата обаче Никола Виденов трябваше да се намесва след шут от далечна отдалеченост на казахстанците. Дани Начев опита да заплаши вратата на Женис в 21-ата минута, само че стражът на Женис улови удара му.

Малко след изминаването на половин час игра Спартак получи правото да извърши дузпа. Ивей центрира отдясно към наказателното поле, където Ангел Грънчов бе съборен и реферът уточни бялата точка. Ахмедов се нагърби с осъществяването и не сбърка - 1:0.

След 60-ата минута Женис се опита да натисне, само че не съумя да сътвори рискови положения, а " соколите " се отчетопа с няколко удара от далечна отдалеченост.

Стартовият състав на Спартак: 89. Никола Виденов, 19. Дмитро Семенив, 4. Радослав Терзиев, 44. Ангел Грънчов, 2. Велислав Боев, 13. Георги Мариянов, 45. Даниел Начев, 78. Велислав Минков, 14. Ромей Ивееш, 7. Георги Бабалиев, 29. Ахмед Ахмедов.
 Полузащитник още веднъж ще носи екипа на Спартак (Варна)