Спартак (Варна) победи Калиакра с 2:0 в мач от 18-ия

...

Усепешен дебют за Енгибаров начело на Спартак

Спартак (Варна) победи Калиакра с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Североизточната Трета лига на стадион " Локомотив ". Срещата се игра пред повече от 350 фенове. Двубоят бе дебютен за треньора на варненци Енгибар Енгибаров. Домакините откриха превес още изначало, играеха по-често с топката и търсеха фланговите офанзиви.

В 38-ата минута Васко Боев откри. Халфът се намираше малко вляво от огромното наказателно поле, когато шутира мощно с левачката и за наслада на публиката топката се заби под гредата - 1:0. В 45-ата минута спартаклии пропуснаха да удвоят задатъка си, защото Георги Димитров изтърва дузпа. В 70-ата минута Гошо Димитров сложи точка на разногласието и се оправдава за изпуснатата дузпа, откакто получи съвършен пас от Славомир Събков, изпревари вратаря и насочи кълбото в мрежата - 2:0.