Спартак Варна и Арда играят при 1:2 в мач от

...

НА ЖИВО: Спартак Варна - Арда 1:2, отменен гол за соколите

Спартак Варна и Арда играят при 1:2 в мач от седмия кръг на efbet Лига. Тонислав Йорданов откри в 22-ата минута. Никола Борисов пък изравни 19 по-късно. Лъчезар Котев с прекрасен изстрел от дъгата пък даде преднина още веднъж на кърджалийци в 56-ата минута.

Срещата стартира в 18:00 часа и се предава директно по DIEMA SPORT.

На уеб страницата Gong.bg ще проследим най-интересното от мача.

Още преди да са минали 120 секунди Илкер Будинов бе спънат на границата на наказателното поле от Александър Георгиев, само че от статичното състояние не произлезе нищо рисково.

Ковачев напредна в половината на варненци и опита композиция със собствен съотборник в наказателното полев, само че несполучливо. Топката обаче се озова у Тонислав Йорданов, който с удар в десния низък ъгъл на Дичевски откри.

Никола Борисов изравни за Спартак Варна, възползвайки се от положително центиране от фал. Защитникът се промъкна сред двама играчи на гостите и с глава матира Васил Симеонов.

Лъчезар Котев още веднъж изведе Арда напред със страховит удар от границата на наказателното поле. Полузащитникът пласира топката тъкмо под гредата.

Само две минути след попадението на Котев, бе анулиран гол на "соколите ". Климентов се възползва от безредие и прати топката във вратата на Симеонов, само че след сигнал от ВАР буса, основният арбитър Димо Димов маркира засада на халфа сега на попадението.

LIVE / Спартак Варна - Арда Кърджали 2:2

0:1 Тонислав Йорданов 22`

1:1 Никола Борисов 41`

1:2 Лъчезар Котев 56`

Спартак Варна: 21 Иван Дичевски, 2 Велислав Боев, 19 Никола Борисов, 22 Сами Ел Анаби, 51 Илкер Илков Будинов, 17 Цветан Илиев, 13 Руслан Черненко, 8 Ивайло Климентов, 11 Виктор Митев, 7 Георги Бабалиев, 30 Божидар Васев

Наставник: Георги Иванов

Арда Кърджали: 36 Васил Симеонов, 6 Пламен Крачунов, 9 Тонислав Йорданов, 10 Светослав Ковачев, 11 Александър Георгиев, 20 Деян Лозев, 24 Алекс Петков, 26 Ел Мами Тетах, 77 Илия Юруков, 80 Лъчезар Котев, 97 Жосе Едералдо

Наставник: Александър Тунчев