Спартак (Търнава) победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в реванша им

...

Локо Пловдив оцеля срещу Спартак Търнава

Спартак (Търнава) победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в реванша им от втория квалификационен кръг на Лига Европа. В първата среща носителят на Купата на България завоюва с 2:0 историческото си първо домакинство на „ Лаута " в евро конфликт и то в деня на 93-годишнината на клуба, с гола на непознат терен се класира за идващия кръг.

След равностойно начало в първите десетина минути домакините натиснаха и поведоха с гол на Филип Дангубич (16), който се разписа с глава след центриране на Ловат. Двамата повториха упражнението и в 24-ата минута, само че този път голмайсторът на словаците в тази среща нямаше шанс и Луков избави.

В 35-ата минута домакините останаха в понижен състав. Захуменски задържа излизащия очи в очи с вратаря Ален Ожболт и основният арбитър му сподели пряк червен картон. Въпреки това футболистите от Търнава продължиха да нападат по-активно и в 44-ата минута Луков не позволи гол след страховит удар на Халилович от далечна отдалеченост.
Източник: fakti.bg