Спартак спечели ценни три точки, след като се наложи с

...

Спартак спечели четвъртата си победа в елита

Спартак завоюва скъпи три точки, откакто се наложи с 2:1 над Хебър в мач от 32-ия кръг на efbet Лига. И трите попадения паднаха през второто полувреме на дуела. Гостите откриха посредством Георги Търтов (47′), Лерой Микелс изравни в (63′), а Евандро Коста (71′) оформи крайния резултат – 2:1, оповестява формалният уебсайт на варненския клуб.

С тази победа “соколите ” резервираха шансове за оцеляване в Първа лига. Следващият дуел е против Берое на 25 май (четвъртък) от 20:15ч. в Стара Загора.

Домакините преобладаваха през първата част, като на два пъти се разминаха с чисти положения пред вратата на Хебър.

Първата опция в мача пристигна във 2-та минута посредством Ивей, който стреля от границата на наказателното поле, само че неопределено. Две минути по-късно пристигна първият прецизен удар, насочи го Лерой Микелс, само че вратарят на Хебър Дебърлиев улови.

В 27-та минута още веднъж Ивей насочи мощен удар към вратата на Хебър, само че Дебърлиев съумя да отрази. Топката бе догонена от Евандро, който съумя да подаде към Баланюк, само че нападателят нацели напречната греда.

В 32-та минута Баланюк имаше опция да пробие отбраната на гостите и да излезе напред. Опита се да откри Микелс в наказателното поле, само че пасът му бе беше добър.

С началото на втората част пристигна и първият гол в дуела. Негов създател стана Георги Търтов в 47-та минута.

“Соколите ” натиснаха противника и ускориха нападението в предни позиции. В 49-ата минута Иван Йорданов стреля от отдалеченост, само че Дебърлиев се оправи. Последва офанзива и от Микелс, който обаче стреля прекомерно леко към вратата на стража на Хебър.

В 63-та минута резултатът бе подравнен. Автор на попадението стана Лерой Микелс, който съумя да вкара от директен свободен удар. Топката мина през погледа на Петър Дебърлиев, който не помръдна.

Спартак наложи по-агресивна игра в края на второто полувреме пред вратата на пазарджиклии. В 70-ата минута влезлият като запаса Даниел Начев изведе Микелс отляво. Той пусна пас към Евандро, който бе на границата на вратарското поле и съумя да обърне резултата в интерес на “соколите ” за 2:1 в 73-та минута.

Хебър опита да възвърне равенството посредством Роберт Мазан, който с удар от въздуха прати топката право в ръцете на Кристиано Фигейредо.

В добавеното време на срещата Баланюк имаше опция да затвърди резултата в интерес на Спартак, само че не съумя да уцели вратата с прехвърлящ вратаря удар.

Състави:

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигеиредо, 66. Александър Цветков (Даниел Начев 64′), 3. Бен Карамоко, 11. Виктор Митев, 27. Денис Баланюк, 12. Евандро Коста (Пламен Димов 85′), 82. Иван Йорданов, 14. Ивей Ромееш, 7. Лерой Микелс (Александър Белоусов 89′), 22. Роберто Хименес, 10.Румен Руменов

Резерви: 1. Стефан Петков, 17. Александър Белоусов, 23. Жоао Марио, 8. Ивайло Климентов, 20. Нейтън Олдър, 25. Пламен Димов, 45. Даниел Начев

Треньор: Димитър Димитров

Хебър: 12. Петър Дебърлиев, 44. Николай Николаев (Муса Сила 79′), 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Серано, 84. Стилиян Тисовски (Стоян Стоичков 79′), 97. Венсан Марсел, 77. Октай Хамдиев (Марк-Емилио Папазов 82′), 98. Георги Търтов (Ивайло Михайлов 78′), 39. Анте Живкович (Лорен Марузин 17′)

Резерви: 15. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 9. Ивайло Михайлов, 11. Лорен Марузин, 10. Марк-Емилио Папазов, 19. Муса Сила, 28. Осира Корнел, 7. Стоян Стоичков

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Ивайло Стоянов
Източник: darik.bg