Спартак спечели предсрочно първенството на Северозападната Трета аматьорска футболна лига

...

Спартак се завърна в професионалния футбол

Спартак завоюва предварително шампионата на Северозападната Трета аматьорска футболна лига и по този метод се завръща в професионалния ни футбол от идващия сезон. Това стана факт на стадион " Плевен " с погром – 5:0 над едноименния отбор на град Павликени в мач от в 28-ия кръг. Така селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков към този момент и на доктрина е недостижима на върха за втория в класирането Янтра /Габрово/ преди оставащите два кръга от сезона.

В одеве приключилата среща спартаковци преобладаваха тотално. Тон за голеадата даде Цветан Петров с точно изпълнена дузпа в 5-ата минута. Десетина по-късно Иво Върбанов оползотвори подаване на съотборник – 2:0. Той направи резултата типичен при започване на второто полувреме, засичайки с глава центираната от корнер топка. В 76-ата минута Любомир Тодоров приключи с попадение бърза офанзива на съотборниците си. Преслав Антонов оформи окончателното 5:0 в края на дуела.