Спартак разгроми с 4:0 юношите до 19 години на Черноморец

...

Спартак мачка с 4:0. Нигериец вкара гол и върна спомена за Ортега

Спартак разгроми с 4:0 юношите до 19 години на Черноморец (Балчик) в надзорен мач, който се изигра на стадион " Локомотив " във Варна.

Проверката ще се запомни с шоуто на намиращия се на проби при варненци нигерийски нападател Инокент Нуокоро, който се появи в 72-ата минута с съдбовния №13, само че единствено 3 по-късно се разписа с акуратен удар за 4:0 и хвърли в еуфория над 100 почитатели по трибуните. Някои от тях разпалено разясниха, че по фасон на игра нападателят наподобява на своя съотечественик Дениран Ортега, кйто през май 2007 година вкара първия гол за триумфа с 2:0 на Спартак във Вечното дерби на Варна в " А " група.

Още първоначално футболист на Балчик почисти от голлинията, само че в 14-ата мин. домакините материализираха натиска си с първи гол. Ивайло Русев бе изведен зад отбраната, излъга вратаря и търколи топката в празната врата. В 36-ата мин. Славомир Събков означи завръщането си в родния клуб с красиво попадение след параболичен удар - 2:0. Две минути по-рано дясното крило Илиян Неделчев напусна терена поради разтежение.

В 69-ата минута Александър Йовчев направи резултата типичен с атрактивно осъществяване със задна ножица, а 6 минути по-късно нигериецът Нуокоро оформи извънредно 4:0.

Съставът на Спартак: Калин Дянков (46 Георги Ставрев), Александър Йовчев (82 Веселин Костадинов), Боян Илиев (к), Делян Денчев, Михаел Михалев (67 Виктор Димитров), Тодор Маринчев (46 Георги Гушлев), Васко Боев, Илиян Неделчев (34 Кирил Радев), Десислав Дяков (81 Кристиян Колев), Славомир Събков, Ивайло Русев (72 Инокент Нуокоро)
Източник: petel.bg