Спартак (Плевен) записа втора победа от началото на сезон 2019/20

...

Спартак с трудна победа над Черноморец

Спартак (Плевен) записа втора победа от началото на сезон 2019/20 в Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Черноморец (Бургас) с 96:91 (20:16; 24:22; 26:24; 26:29).

Мартин Маринов и Николай Маринов бяха най-резултатни за плевенчани и означиха по 19 точки, а Константин Коев добави 17 точки.

Джамал Кинг вкара 29 точки за „ Акулите “, а Миленко Велкович завърши с 21 точки и 18 битки.

Срещата стартира с непрекъсната замяна на сполучливи офанзиви и към двата коша, само че в самия завършек на първата четвърт домакините от Плевен бяха по-концентрирани и съумяха да поведат с четири точки – 20:16. През втория интервал обстановката на терена не се промени изключително, като само по-големият опит в селекцията на Александър Дяковски оказа помощ на Спартак да се отдръпна на почивката с малко по-голяма преднина – 44:38.

Плевенчани поддържаха задатъка си през съвсем цялото второ полувреме, само че в заключителните секунди на дуела гостите от Бургас се подвигнаха на взлом и тройка на Русинов стопи разликата до единствено точка – 89:90 при 54 секунди до края.

Последва спиране за Александър Дяковски, след което възпитаниците му бяха по-концентрирани и справедливо се поздравиха с крайния триумф – 96:91.