Спартак (Плевен) записа първи успех през сезона във Втора лига.

...

Спартак оряза заплатите и записа първа победа

Спартак (Плевен) записа първи триумф през сезона във Втора лига. Момчетата на Красимир Бислимов победиха с 2:1 Поморие на стадиона в Ловеч и събраха актив от пет точки във втория ешелон. Отборът на Малин Орачев пък остава на дъното с пункт по-малко. Дербито на опашкарите пристигна в внимателен миг за плевенчани, които бойкотираха последния дуел, което им донесе служебна загуба и солидна санкция. Преди дни пък стана ясно, че футболистите на Спартак са понижили заплатите си на половина, в името на добруването на клуба. Ветеранът Ивайло Раденцов откри в 11-ата минута с изстрел от воле. Десет минути по-късно Преслав Антонов беше изведен самичък против вратаря на Поморие Димитър Тодоров и резултатът беше подсилен. В 38-ата минута Милен Танев приключи с прецизен удар многоходова композиция на гостите - 2:1.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ Втора лига 9 кръг, събота 21 септември  Спартак (Плевен) 2:1краен резулат  Поморие