Спартак Плевен победи с 90:58 (22:22, 18:12, 30:10, 20:14) Ямбол

...

Спартак Плевен разби Ямбол за пета поредна победа в НБЛ

Спартак Плевен победи с 90:58 (22:22, 18:12, 30:10, 20:14) Ямбол като посетител в мач от петия кръг на НБЛ, записвайки пети следващ триумф. Ямболии са с баланс 1-3.

Срещата стартира извънредно равностойно, като двата отбора си вкараха по еднакъв брой точки през първите 10 минути, само че по-късно гостите съумяха да вземат нежен задатък от 6 точки преди паузата. След нея те диктуваха напълно темпото на паркета в зала „ Диана “ и преди заключителната четвърт към този момент бяха напред в резултата с 26 точки, към които прибавиха още 6 в последните 10 минути.

Барет Бенсън приключи с дабъл-дабъл – 18 точки и 12 битки за Спартак Плевен, 14 вкара Евгени Хаджирусев, с 13 се регистрира Цветомир Чернокожев, а Мартин Маринов наниза 12 точки.

За Ямбол Павел Маринов вкара 17 точки, а Трей Сампсън добави 12.