Спартак Плевен победи гостуващия Ямбол с 80:67 (15:18, 25:19, 22:21,

...

Ямбол не затрудни Спартак Плевен в отложена среща от НБЛ

Спартак Плевен победи гостуващия Ямбол с 80:67 (15:18, 25:19, 22:21, 18:9) в отсрочена среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Домакините са на четвърто място в класирането с 12 победи и 5 загуби, а съставът на Тони Дечев заема осмата позиция със 7 триумфа и 11 провали.

За отбора от Плевен в игра се завърнаха Ивко Ивков, Константин Тошков, Станимир Маринов, Браянт Томас и Талиб Занна, а за гостите в състава липсваха Иван Лилов и Александър Матушев.

Двубоят беше равносилен през първите три елементи, а играчите на Любомир Минчев стигнаха до триумфа след доста положителни последни 10 минути. На почивката домакините водеха с 40:37, а преди финалната четвърт с 62:58. Плевенчани завоюваха с 18:9 в края, с цел да победи с 13 точки разлика - 80:67.

За триумфа най-резултатни бяха Николай Стоянов и Талиб Занна с по 16 точки, като Зана завоюва и 16 битки. Брайънт Томас приключи с 15 точки, а с 14 точки, 6 битки и 6 асистенции финишира Константин Тошков.

Питър Кис беше най-хубав за Ямбол с 22 точки и 7 битки, Николай Михайлов направи " дабъл-дабъл " от 18 точки и 10 битки, с 12 точки и 5 асистенции приключи Кевин Хънт, а с 11 точки остана Павел Маринов.

В идващия кръг на 27 януари (събота) Спартак ще одобри Шумен, до момента в който Ямбол ще семейства на първенеца Балкан Ботевград.