Спартак Плевен надделя с 92:69 (18:15, 23:25, 36:15, 15:14) над

...

Спартак Плевен се справи с Академик Пловдив

Спартак Плевен надви с 92:69 (18:15, 23:25, 36:15, 15:14) над Академик Пловдив като хазаин в мач от 30-ия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът е 16-и за плевенчани, които имат и 12 загуби, а пловдивчани са с баланс 10-17.

Мачът в зала " Балканстрой " стартира равностойно и по този начин продължи до почивката, като на нея баскетболистите на Любомир Минчев се отдръпнаха с задатък единствено от 1 точка. Третата част обаче се оказа решаваща и за крайния излаз на срещата, защото домакините съумяха да пернат с 12 точки пред противника си, а в заключителната четвърт, макар че приключи в интерес на гостите, до изненада не се стигна.

Мартин Маринов наниза 19 точки за Спартак Плевен, Цветомир Чернокожев вкара 15 точки, а 12 осъществя Седариан Рейнс.

За Академик Пловдив Кръстомир Михов се разписа с 19 точки, Томислав Минков добави 13.