Спартак (Москва) излезе начело във временното класиране на РПЛ, след

...

Силно второ полувреме качи Спартак на върха

Спартак (Москва) излезе отпред във краткотрайното класиране на РПЛ, откакто реализира триумф с 4:1 при визитата си на новака Факел (Воронеж). Отборът на Гийермо Абаскал губеше на почивката, само че след нея не остави подозрения в превъзходството си и измести от първото място първенеца Зенит, който на следващия ден ще гостува на Урал.

Домакините, които търсеха първата си победа през сезона, започнаха мощно и откриха резултата в 23-тата минута. Точен беше бранителят Аслан Дашаев. След почивката Спартак хвърли доста повече сили в офанзива и обратът стана факт. В 51-вата минута мощен удар на Роман Зобнин изненада вратаря на Факел Иля Свинов, а в 57-ата младокът Даниил Денисов означи дебютния си гол за " червено-белите " в формален мач. До края гостите нямаха проблеми и стигнаха до нови две попадения през Куинси Промес и Мацей Рибус в добавеното време.

След успеха над Спартак в огромното московско дерби преди седмица, през днешния ден Динамо стигна единствено до 2:2 при гостуването си на Пари (Нижний Новгород). До почивката всичко се развиваше отлично за отбора на Славиша Йоканович, който взе добра преднина с голове на Даниил Фомин от дузпа и Константин Тюкавин. Домакините понижиха с попадение на Николай Калинский от дузпа в 61-вата минута, а 71-вата някогашният национал Дмитрий Стоцкий изравни.

Динамо приключи мача с човек по-малко поради аления картон на Роберто Фернандес в 66-ата минута. Равенството разреши на " бяло-сините " да съберат 13 точки и да се изравнят с ЦСКА (Москва) и Сочи. Нижний Новгород е директно над зоната на изпадащите с актив от 6 точки, колкото има още Криля Советов, Локомотив (Москва) и Оренбург.

Криля Советов изненада Ахмат в Грозни и стигна до победа с 2:1. Мохамед Конате обезпечи ранен задатък за домакините, само че в средата на първото полувреме Роман Ежов възвърне равенството, а малко по-късно Михаил Опарин от Ахмат получи пряк червен картон. Самарци се възползваха от численото си преимущество и в 72-ата минута Александър Коваленко осъществя победния гол, който изкачи отбора му на осмо място в класирането.