Созопол победи с 3:2 Нефтохимик в мач от 32-ия кръг

...

Созопол потопи шейховете в драма

Созопол победи с 3:2 Нефтохимик в мач от 32-ия кръг кръг на Втора лига. Бургазлии поведоха още в 7-ата минута посредством Раел Лолала. Голът не смути домакините, които направиха поврат още до почивката с попадения на Цветомир Тодоров (22) и Борис Тютюков (44). В 61-ата минута Уилсон Менезез даде нови очаквания на „ шейховете “, изравнявайки за 2:2. Две минути преди Венци Гюзелев донесе трите точки за Созопол. В добавеното време на мача настъпи същинска драма. Първо бе отсъдена дузпа за домакините, която Молдованов пропусна. След това гостите бяха покрай изравняването, откакто присъединилият се в офанзива вратар Марин Орлинов засече с глава, само че топката бе избита. Така Нефтохимик остава финален, на точка зад избавителната позиция, която сега се заема от Локомотив Гражданско отделение.