София. Разпространяват се фалшиви имейли от името на Националната агенция

...
София. Разпространяват се фалшиви имейли от името на Националната агенция
Коментари Харесай

НАП предупреждава за фалшиви имейли от нейно име

София. Разпространяват се подправени имейли от името на Националната организация за приходите (НАП). Те се изпращат от лице, представящо се за основен обществен реализатор Албена Борисова с електронен адрес: [email protected]. и съдържат известие за „ налагане на електронен запор “ поради неплатени в период отговорности. Това оповестиха от пресцентъра на Национална агенция за приходите .
Писмата приканват получателите им да отворят атачмънт, в който има информация за „ наложения електронен запор, както и методите на заплащане и съответните банкови сметки “.

Имейл адресът, от който се изпращат известията, мощно прилича на електронен адрес на Национална агенция за приходите, като значителната разлика е в домейна.
От Национална агенция за приходите предизвестяват, че това съставлява класическа форма на „ фишинг “ офанзива, посредством която се цели опит за кражба на финансови средства и персонална информация от интернет - потребителски имена за достъп, пароли, банкови сметки и т. н.

Съветите на Национална агенция за приходите по какъв начин да се предпазите от фишинг могат да бъдат забелязани.

Агенция „ Фокус “ разгласява текста на подправените електронни известия без редакторска интервенция:

УВАЖАЕМА/И ГОСПОЖО/ГОСПОДИНЕ,
С сегашния имейл Ви осведомяваме, че по данни на Национална агенция за приходите към момента липсва цялостно погасяване на обвързване, с което Ви уведомяваме, че заради неналичието на непринудено осъществяване от Ваша страна Ви се постанова запор с това електронно известие. Електронният запор е натрапен според чл.450a от Гражданския процесуален кодекс (ГПК). Подробна информация за наложения Ви електронен запор, както и методите на заплащане и съответните банкови сметки може да намерите в атачмънта. Запорното известие, както и всички други известия по отношение на налагането, осъществяването и повдигането на запора се считат за получени от получатела от момента на отварянето на имейла.
Източник: focus-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР