София. Локомотив София постигна първа победа за 2022 година в

...

Локомотив София с първа победа в ББЛ А група за 2022 г.

София. Локомотив София реализира първа победа за 2022 година в ББЛ А група. Тимът прекъсна серията си от четири следващи загуби в район Запад, откакто в столичната зала „ Триадица “ се наложи над Енигма Фойверверк със 100:86.

След тази среща спечелилите са с баланс 5-9, до момента в който съперникът им е с 3-11 и без триумф към този момент повече от два месеца.

Двубоят стартира с поредност от замени на водачеството, като след първата част резултатът още веднъж бе еднакъв – 22:22. Високата ефикасност се резервира и през втория интервал. Водени от разигралия се Виктор Германов, баскетболистите на Георги Давидов направиха разлика от 7 точки, само че след мощни финални минути на полувремето, на почивката противникът им обърна за 50:43. Много мощно стартираха Радослав Колев, Стефан Янев и Георги Кучков, вкарали общо 40 от точките на тима си досега.

Подемът в играта на Локомотив София продължи и след паузата. Тимът се възползва от грешките на противника си и бързо натрупа двуцифрена преднина, а преди последната четвърт се откъсна със 77:54. Енигма Фойерверк съумя да завоюва заключителната част, само че без това с нещо да промени крайния излаз на срещата.

Локомотив изгуби битката в подкошието (37 против 51), само че вкара 15 тройки в мача против 9, а също така направи съвсем двойно по-малко неточности от противника си (13 против 23).

Радослав Колев направи дабъл-дабъл за спечелилите още през първото полувреме, като приключи срещата с 24 точки и 14 битки. Стефан Янев осъществя 23 точки (6 тройки), с 18 е Георги Кучков, а 15 има Иван Павлов.

За Енигма Фойерверк над всички бе Виктор Германов с 29 точки (4 тройки) и 8 битки. Васил Попов се регистрира с 18 точки и 9 битки, дабъл-дабъл от 14 точки и 10 битки има Александър Георгиев, Красимир Петров е с 11 точки, а 10 добави Любомир Орешаров.
Източник: focus-news.net