София. Локомотив 2020 направи грешна стъпка в борбата за първото

...

ЦСКА спря серията на Локомотив 2020 от 17 поредни победи в ББЛ А група

София. Локомотив 2020 направи неверна стъпка в битката за първото място в постоянния сезон на район Запад в ББЛ А група. След серията от 17 следващи победи довечера отборът претърпя първа загуба в шампионата за календарната година, откакто отстъпи на намиращия се в напредък отбор на ЦСКА със 75:100. Двубоят се организира в столичната зала „ Триадица “.

„ Червените “ преобладаваха съществено под коша, където овладяха 73 битки против 37 за противника, а също така и вкараха повече тройки – 11 против 3.

След тази среща баскетболистите на Христо Ценов остават на петата позиция във краткотрайното класиране с баланс 14-12. Тимът на Георги Младенов пък към този момент е водач с 22-3, само че директните му съперници за върха Спортист Своге (22-2) и Хебър (21-3) са с мач по-малко.

Армейците заиграха по-добре в подкошието още първоначално, което им обезпечи повече благоприятни условия да бележат от втори късмет. Почти през цялата първа четвърт те поддържаха задатък от няколко точки, само че без да съумеят да се откъснат в резултата. В края на частта обаче настъпи напредък в играта на Локомотив 2020, който направи серия от 9:0 и след 10 минути игра обърна за 23:19. Преднината на отбора доближи 6 точки при започване на втория интервал, само че малко по-късно ЦСКА си върна водачеството и на почивката бе напред с 42:36.

Минути след старта на второто полувреме задатъкът на „ алените “ за първи път стана двуцифрен при 58:47. Те продължиха да усилват преднината си, а преди последната четвърт разликата в тяхна изгода бе и най-голямата в мача досега – 76:56. Не липсваха обаче и напрегнати моменти, като Локомотив 2020 получи серия от механически нарушавания в тази част, вследствие на които за малко и мачът бе пресечен в края й, а старши треньорът на отбора Георги Младенов бе изпъден. Последната част бе относително равностойна, като ЦСКА нямаше проблем да поддържа задатъка си и да завоюва безапелационно.

Виктор Маргаритов бе най-резултатен за спечелилите с 25 точки (6 тройки). Филип Каменов се регистрира с 22 точки и 14 битки, Димитър Генов записа 14 точки и 7 битки, Асен Попов има 12 точки и 10 битки, а Николай Петков добави 10 точки.

За Локомотив 2020, които още веднъж бяха без съществени състезатели като Васил Михайлов и Станислав Славейков, 26 точки осъществя Самуел Франсис, а с 24 е Милен Дудев.
Източник: focus-news.net