София. Идея за изработка и продажба на еко прибори като

...
София. Идея за изработка и продажба на еко прибори като
Коментари Харесай

МОН: Еко прибори от смола са най-добрата ученическа бизнес идея за 2019 г.

София. Идея за направа и продажба на еко принадлежности като вилици, ножове, кутии за хранене и шишета, направени от смола, стана победител в Националното съревнование за най-хубава бизнес концепция. То се организира в София, а участници бяха 24 от най-хубавите възпитаници бизнесмени от цялата страна. Това оповестиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката (МОН).
Те бяха разграничени в тимове по четирима и трябваше да измислят и показват бизнес модел по тематиката „ Назад към бъдещето – потребление на даденостите на природата за бизнес “. Победители станаха единадесетокласникът Николай Николов от Националната комерсиална гимназия в Пловдив и дванадесетокласниците Магдалена Боцева от НФСГ, Айсер Челеби от Професионалната гимназия по стопанска система в Смолян и Антон Станков от Професионалната гимназия по стопанска система и мениджмънт в Кюстендил. Предлаганите от тях битови принадлежности от смола може да заместят напълно пластмасовите, да се употребяват за многократна приложимост и да се разграждат дейно в природата.
„ Епоксидната смола е запас, който се добива при натурален естествен развой на иглолистните дървета. Това го прави изцяло екологичен. В дълбоката античност е бил добре прочут и необятно употребен от хората “, обясниха учениците и допълниха, че задачата им е екологични принадлежности да има във всеки дом, да се оферират от търговците на дребно и от предприятията за бутилиране на вода. Четиримата спечелили в надпреварата ще бъдат признати без изпит в компетентност „ Предприемачество “ на УНСС.
На старта му всички участници получиха грамоти за присъединяване от заместник-министъра на образованието и науката Таня Михайлова. Тя уточни, че предприемачеството не е просто образователен предмет, а микс от компетентности, които ще оказват помощ на учениците да се осъществят. „ За осъществяването на една концепция би трябвало освен храброст, само че и дарба да анализираш къде си сбъркал и по какъв начин може да подобриш процеса “, сподели още заместник-министърът.
Източник: focus-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР