Снимка: Chernomorepfc.bgЧерно море записа страхотен успех с 3:0 при гостуването

...

Черно море удари с 3:0 като гост Арда, изпусна по-изразителна победа

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море записа страховит триумф с 3:0 при гостуването си на Арда в Кърджали в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Евгений Сердюк откри резултата в 29-ата минута, а в 31-вата минута Влатко Дробаров повиши на 2:0. Крайното 3:0 оформи Стефан Велев в 51-вата минута. Варненци можеха да си тръгнат и с още по-убедителен триумф, само че изпуснаха много положения. Официален дебют с фланелката на Черно море направиха новото попълнение Джеваро Непомусено, както и геният от школата Калин Георгиев, който влезе в последните минути.

Футболистите на Арда сътвориха първата заплаха в мача. В 13-ата минута Жуниньо бе изведен на добра позиция и стреля, само че Иван Дюлгеров избави. В 23-ата минута Пабло Гарсия проби през центъра, откри Васил Панайотов вдясно, който напредна по фланга и центрира остро в наказателното поле, където бе Евгений Сердюк, само че Иван Карадсжов пресече подаването.

В 29-ата минута Черно море откри резултата. Леандро Андраде проби през центъра, мина през няколко футболисти и с акуратен пас към откри Сердюк, който още веднъж му подаде топката, Леандро с едно допиране отново откри украинеца и той на празна врата осъществя за 1:0. Това е първи гол за нападателя с екипа на Черно море. В 31-вата минута още веднъж Сердюк се оказа на добра позиция и стреля, само че Иван Караджов мазета в корнер. Велислав Василев извърши ъгловия удар, като постави топката на главата на Влатко Дробаров, който вкара за 2:0.

В 37-ата минута Арда сътвори най-чистата си заплаха в мача досега. Иван Коконов центрира към Жуниньо в наказателното поле, където бразилецът стреля с глава, само че около вратата. В 44-ата минута Жуниньо стреля с глава Иван Дюлгеров мазета топката, която срещна гредата.

В 51-вата минута Стефан Велев бе изведен самичък против Иван Караджов и вкара за 3:0. В 55-ата минута удар на Васил Панайотов срещна гредата. В 60-ата минута Леандро Андраде насочи рисков удар, само че Караджов още веднъж избави. В 89-ата минута Ленадро Андраде центрира в наказателното поле, където Зе Гомеш от добра позиция стреля с глава, само че около вратата.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов (90-Калин Георгиев), Стефан Велев, Леандро Андраде, Велислав Василев (70-Зе Гомеш), Евгений Сердюк (77 – Джеваро Непомусено).
Източник: petel.bg