Снимка: БулфотоНеубедителното представяне на националния отбор на България по футбол

...

Футболът ни продължава да дълбае! И с новия треньор ни биха - Парагвай ни удари с 1:0 в София

Снимка: Булфото

Неубедителното показване на националния тим на България по футбол продължава. Преди минути нашите изгубиха с 0:1 от Парагвай в другарска среща, играна пред съвсем празните трибуни на стадион " Васил Левски " в София. Двубоят бе неофизциален дебют на новия селекционер на отбора ни Георги Дерменджиев.

``

Дебютантът Георги Георгиев излезе като титуляр под рамката, а Кирил Десподов остана запаса поради леки проблеми, само че въпреки всичко се появи в игра след почивката, написа Gol.bg.

В състава на родните национали имаше и още един дебютант в лицето на Виктор Попов от Черно море, който се появи като промяна. Изключително изненадващо другият дебютант в лицето на капитана на Локо (Пловдив) Димитър Илиев не се появи в игра и остана цялостен мач на пейката.

Единственото попадение в този мач бе дело на полузащитника на Нюкасъл Мигел Алмирон, който вкара в 60-ата минута.

Като цяло Парагвай бе осезаемо по-добрият тим на терена и в огромни моменти от мача надигра родните национали. Положителното в нашия народен отбор бе само мощната игра на дебютанта Георгиев под рамката.

Срещата стартира много интензивно за гостите от Латинска Америка, които постановиха напън над нашите момчета през цялото време.

Още във 2-ата минута Алмирон насочи удар, който обаче мина около вратата на Георгиев.

В 16-ата минута стражът на нашите улови кълбото след удар от фаул, а в идващите минути „ гуараните ” сътвориха още няколко рискови офанзиви.

При първия по-добър късмет за нашите в 24-ата минута Вандерсон опита да откри Попов в наказателното поле, само че капитанът на България бе изпреварен от противниковия пазач.

В 30-ата минута гостите получиха опция от фаул на чудесна позиция. Георгиев обаче мазета удара на Ромеро. Съдията отсъди фаул в интерес на нашите.

В 37-ата минута стражът на нашите се намеси прелестно, откакто Ромеро бе излязъл самичък против него.

До почивката нямаше попадения и резултатът се резервира.

Второто полувреме стартира с добра опция за нашите и центриране на Попето бе избито с тъга от Силва, като стражът на Парагвай попречи топката да влезе във вратата.

В 50-ата минута пък Ромеро насочи тежък удар, който като по знамение не откри вратата. Топката профуча доста близо около гредата.

Точно 10 минути по-късно звездата на гостите Алмирон насочи страховит удар в ъгъла от отдалеченост и не даде шансове на Георгиев.

В 62-ата минута нашите сътвориха прелестна офанзива, която приключи с неблаговиден опит за удар на Попето от точката на дузпата.

Малко по-късно Парагвай бе на косъм от втори гол, само че ударът на Риверос в близкия ъгъл бе избит от Георгиев.

В 70-ата минута Алмирон насочи мощен удар, само че стражът на нашите се показа прелестно и избави удара.

До самия завършек на мача темпото спадна и нямаше повече попадения.

България – Парагвай 0:1
0:1 Алмирон 60

България: Георгиев, Горанов, Терзиев (63 – Димитров), Чорбаджийски, Стр. Попов (85 - В. Попов), Костадинов, Малинов, Неделев (46 – Краев), Вандерсон (66 - Иванов), Попов, Марселиньо (46 – Десподов)

Парагвай: Силва, Риверос, Балбуена, Гомес, Морейра, Морел (81 - Валдес), Виласанти, Мартинес (58 - Санчес), Алмирон (88 - Рохас), Ромеро (73 - Мелгарехо), Лесано

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!