...

Исторически срам за Левски

Снимка Булфото

" Левски " беляза една от най-срамните си европейски страници в историята.

В първия квалификационен кръг на Лига Европа " сините " бяха отстранени от втородивизионния " Вадуц " от Лихтенщайн макар триумф с 3:2 на " Герена ". Общият резултат от двата мача е 3:3, написа m.dir.bg.

Играчте в синьо демонстрираха доста повече предпочитание и игра от първия мач, само че единственият гол в Лихтенщайн се оказа съдбовен за възможностите им за по-нататъчно класиране.

Срещата хвърля срамно леке върху тима и треньора Делио Роси, чието бъдеще надали ще бъде обвързвано с " Левски " след този резултат. Тимът бе на гол от класиране, само че позволените две лековати попадения се оказаха с огромна тежест. В хода на второто полувреме " сините " изпуснаха и дузпа.

Да, " Левски " заслужаваше да продължи, само че не го направи и това е горчивата истина.

Резултатът вбеси " сините " почитатели и се получиха ексцесии на " Георги Аспарухов " - хвърлени седалки от маскирани ултраси.

Срещата разумно стартира с напън на " сините " и първата добра опция се откри пред Габриел Обертан. Французинът получи от Жерсон Кабрал и опита изненадващ изстрел, само че нямаше проблеми за Андреас Хирцел. После Сержиу Буш получи късмет да стреля, само че шутът бе блокиран.

В 20-а минута обаче събитията от Лихтенщайн се повториха. Мохамед Кулибали още веднъж означи след изстрел отвън наказателното поле след пробив на Жодел Досу.

" Сините " не се стреснаха от развоя и продължиха да нападат. След половин час топката срещна гредата, само че пет минути по-късно изравнителният гол падна. Серджиу Буш означи с компактен диагонален удар.

Малко преди края на полувремето румънецът можеше да направи обрата цялостен, само че удар с глава мина настрана.

Вендага след почивката Делио Роси направи една смяна и тя бе на вратарския пост. Новоото попълнение Мартин Полачек размени Божидар Митрев. Оказа се, че българинът е получил контузия в бедрото.

" Левски " реализира плевел напън и това докара до резултат. Аймен Белаид се разписа след блъсканица в наказателното поле на противника.

Само че две минути по-късно резултатът още веднъж бе еднакъв. Лошо излизане на Полачек докара до гол с глава на швейцареца Игор Тадич.

В следствие " Вадуц " направи няколко положителни атакаи, само че положителната обстановка бе пред Буш. Той бе изведен зад отбраната и преодоля вратаря, само че стреля безобразно.

В 70-а минута " Левски изиска дузпа за игра с ръка, само че контактът стана след удар от доста близка отдалеченост сред топката и тялото на бранителя.

Последваха три точни удара на " сините " - два от отдалеченост и един от близко на резервата Станислав Костов, само че вратарят избави всичките без напрежение.

Натискът обаче докара до положителен миг. В 74-а минуат Буш финтира в наказателното поле и бе фаулиран от голмайстора Тадич. Потърпевшият Буш изпусна отсъдената дузпа.

От трибуните мигновено започнаха виковете за оставка. В 80-а минута почитателите смъкнаха знамената си от Сектор " Б ". Маскирани ултраси започнаха да хвърлят седалки видо разярени от развоя.

Пет минути по-късно обаче Жерсон Кабрал избухна с фантастично попадение отвън наказателното поле и приближи " сините " до класирането напред.

Малко по-късно " Левски " трябваше да получи още една дузпа след нарушаване против Обертан, само че такава не последва.

Натискът продължи, само че Илия Димитров и Давиде Мариани бяха на сантиметри от това да поразят уверено вратата.

В продължението Станислав Костов получи пряк червен картон, откакто се опита собственоръчно да изкара легнал футболист от терена.
Източник: petel.bg