Сн. ЕПА/БГНЕС Отборът на Швеция победи много трудно с 1:0

...

Швеция измъкна трудна победа от Южна Корея с ВАР дузпа

Сн. ЕПА/БГНЕС
Отборът на Швеция победи доста мъчно с 1:0 Южна Корея в мач от група от " F " на Световното състезание, игран в Нижни Новгород. Единственият гол означи Гранквист означи от дузпа в 65-ата минута. Съдията в началото не видя нарушаване, само че употребява помощта на видео асистента – ВАР, и се поправя. Мачът стартира в леко движение, като в началото корейците направляваха играта. В 20-ата обаче Маркус Берг направи голям пропуск. Той беше изведен на чиста позиция, само че стреля в крайници на корейския пазач. До края на полувремето двата тима си размениха по едно по-сериозно голово състояние, само че по този начин и не съумяха да вкарат. В 56-ата шведите имаха нов късмет да открият резултата. След центриране от статично състояние Тойвонен стреля рисково с глава, само че вратарят Чо съумя да избие от голлинията. В 63-ата Ким препъна Клаесен в наказателното поле. Съдията съумя да види ситуацията след видеоповторение. Гранквист означи дузпата, като това се оказа и единственият гол в срещата. След попадението корейците потърсиха изравнителен гол и реализираха напън против шведите, само че не демонстрираха задоволително идейна игра в офанзива. Шведите са преди всичко в групата дружно с тима на Мексико, който преди ден изненадващо победи един от огромните любимци Германия с 1:0.
Източник: mediapool.bg