Сн. БГНЕС За поредна година Григор Димитров отпадна в третия

...

По традиция Григор Димитров отпадна в третия кръг на Ролан Гарос

Сн. БГНЕС

За поредна година Григор Димитров отпадна в третия кръг на Откритото състезание на Франция по тенис " Ролан Гарос " в Париж.

Българинът бе изрично надигран от 34-годишния испанец Фернардо Вердаско с 0:3 (6:7 (4), 2:6, 4:6). Така нито веднаж при своите девет участия в този шампионат той не е успявал да стигне до осминафиналната му фаза.

След начална замяна на пробиви в първия сет Димитров пропусна 4 сетбола при резултат 6:5 в своя изгода, след което не съумя да окаже особена опозиция в тайбрека – 4:7.

В началото на втория сет българинът пропусна две благоприятни условия за пробив, след което играта му се срина за 2:6 (седем следващи гейма за съперника му).

Вердаско, който е 35-ти в международната класация, поведе с 3:0 в третия сет, само че проблясък в играта на Димитров докара резултата до 4:4. Испанецът взе гейма, в който подаваше, след което българинът още веднъж се огъна на собствен сервис и мачът завърши след 2 часа и 24 минути игра.
Източник: mediapool.bg