Смолян. Днес се проведе традиционният Осмомартенски турнир по мини-футбол за

...

Смолян: Проведе се традиционният Осмомартенски турнир по мини-футбол за момичета, организиран от Общината

Смолян. Днес се организира обичайният Осмомартенски шампионат по мини-футбол за девойки, проведен от Община Смолян и РУО. Събитието се организира в салона на ЕГ „ Иван Вазов “ в гр. Смолян. Състезанието бе в две дивизии – девойки до 14 година и девойки до 15 година Това оповестиха от пресцентъра на Община Смолян .
Преди започване на спортните срещи бе проведена гала за разкриване на събитието, като всички състезатели, публични посетители и почитатели изпяха химна на България. Състезанието бе намерено от госпожа Горанова, шеф на ЕГ „ Иван Вазов “, заяви Александър Димитров, който дава отговор за Спортните действия в Община Смолян.
Състезанията започнаха с дивизията на девойки до 14 година Първият мач от програмата бе сред девойките на ОУ „ Иван Вазов “ - Смолян и ОУ „ Стою Шишков “. Първи от предстартовата тресчица се отпуснаха девойките на Шесто, които в третата минута поведоха в резултата. До края на полувремето, двата тима стояха равностойно, като положения за гол не липсваха пред двете порти. Второто полувреме стартира мълниеносно за възпитаничките на ОУ „ Иван Вазов “ гр. Смолян и в границите на първите пет минути от втората част водеха към този момент с 3:0, резултат запазил се до края на дуела, разяснява Димитров.
Втората среща бе сред ОУ „ Стою Шишков “ и СУ „ Св. Св. Кирил и Методий “. Мачът стартира с леко предимство за девойките от Четвърто. След поредна контраофанзива, се стигна до серия от рикошети, които доведоха до дузпа за ОУ „ Стою Шишков ”. Така резултатът бе открит. До края на полувремето, девойките на Първо не можаха да основат рискове пред противниковата врата. В края на полувремето, възпитаничките на Четвърто имаха право да изпълнят втора дузпа, която бе пропусната и по този начин двата тима се отдръпнаха почивката при резултат 1:0 в интерес на Четвърто.
Второто полувреме стартира доста по друго и девойките на СУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ изравниха резултата в самото начало на мача. Натискът продължи и в идващите минути. В средата на полувремето, девойките на СУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ гр. Смолян получиха право да изпълнят дузпа. Дузпата бе пропусната, само че в идната офанзива резултатът към този момент бе 2:1 в интерес на Първо.
Последният мач в групата бе сред ОУ „ Иван Вазов “ гр. Смолян и СУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ гр. Смолян. След като двата тима бяха спечелили първите си мачове, те трябваше да дефинират първенеца. Мачът стартира двуостро с голям брой бързи офанзиви. Десет минути след началото на мача, възпитаничките на Шесто имаха право да изпълнят свободен удар наоколо до противниковата врата. След доста добре изпълнена композиция, резултатът бе открит в интерес на Шесто. Минута по-късно резултатът бе подсилен, а още една по - късно, след осъществяване на дузпа, девойките се отдръпнаха на отмора при резултат 3:0 за Шесто. Второто полувреме мина при много по-ниско движение. След една от редките офанзиви, девойките на Шесто вкараха четвърти гол. Това не отхвърли възпитаничките на Първо и до края на мача съумяха да отбележат почетно попадение, като крайния резултат бе 4:1 в интерес на СУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ гр. Смолян.
Така, крайното класиране в дивизията бе следното:
- ОУ „ Иван Вазов “ гр. Смолян
- СУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ гр. Смолян
- ОУ „ Стою Шишков “ гр. Смолян
При девойките до 15 години се изигра един заключителен мач. Той бе сред девойките на ЕГ „ Иван Вазов “ гр. Смолян и ППМГ „ Васил Левски “ гр. Смолян. Мачът бе доста забавен, изпълнен с доста атрактивни отигравания и на висока скорост. След първото полувреме, девойките на ЕГ използваха чудесно домакинското си преимущество и водеха с 1:0. В средата на втората час, резултата бе подравнен и се стигна до осъществяване на дузпи. Това увеличи градуса на страст в салона на ЕГ до оптимални стойности. В последна сметка, по-силни душевен се оказаха възпитаничките на ЕГ и справедливо завоюваха първото място.
След края на надпреварите, всички тимове изиграха едно огромно хоро и бяха наградени с купи, както и всички девойки получиха цветя от уредниците. Наградите връчиха зам.-кметът Венера Аръчкова и Мария Семерджиева, шеф РУО в Смолян.

Източник: focus-news.net