Словения победи Сърбия с 93:85 (20:22, 36:22, 15:20, 22:18) в

...

Словения с първа европейска титла

Словения победи Сърбия с 93:85 (20:22, 36:22, 15:20, 22:18) в Истанбул и за първи път завоюва европейската купа по баскетбол. Играчите на Игор Кокошков бяха детронирали на полуфиналите досегашния първенец Испания и стигнаха до трофея с 9 победи от 9 срещи.

Сърбите започнаха малко по-активно и в края на първата част водеха с 22:20. Словенците обаче взеха самодейността през втората четвърт и на почивката имаха преднина от 56:44.

Лука Дончич и Драгич продължиха с положителната си игра и в третата част. Дончич обаче бе сменен наложително поради контузия, а преди последната четвърт задатъкът на словенците бе единствено четири точки – 71:67.

Заключителна последна част предложи доста страсти, откакто сърбите изравниха при 80:80. Битката стартира да се води панер за панер. Все отново словенците не позволиха поврат и в последна сметка победиха с 93:85.

Горан Драгич вкара 35 точки в прощалния си мач за националния отбор на Словения, а Клемен Препелич избухна с 21 точки за триумфа. Антъни Рандълф също изигра страховит мач с 11 точки. 18-годишният Лука Дончич бе вкарал 8 точки, овладял 7 битки и записал 2 асистенции преди контузията си.

Богдан Богданович осъществя 22 точки за Сърбия, а Милан Мачван добави 18, само че и те не бяха задоволителни за европейска купа.

Източник: blitz.bg