Следвайте Гласове в .Турция се опитва да се договори за

...
Следвайте Гласове в .Турция се опитва да се договори за
Коментари Харесай

Турция иска намаление на цената на руския газ

Следвайте " Гласове " в.
Турция се пробва да се контракти за понижение на цената на съветския газ, съобщи турският министър на финансите и държавната хазна Нуреддин Небати в изявление за вестник " Файненшъл таймс ", оповестено през днешния ден. Турция също по този начин е помолили компанията " Газпром " за пролонгация на заплащанията, добави той.

Небати посочи, че Анкара упорито се пробва да получи понижение на цената за огромното количество газ, което купува от Москва. Той добави, че Турция чака от Русия " положителни вести " по двете посоки (за понижаване на цената на газа и за пролонгация на плащанията).
Министърът на финансите на Турция уточни, че икономическите връзки на Анкара с Москва се поддържат в границите на " положителните съседски връзки ". Той настоя също по този начин, че икономическите връзки сред двете страни са " законни ".
Турция е страна, която работи доста деликатно в границите на интернационалната финансова система. Тя не е страна, която работи по метод, който ще докара до нарушавания на интернационалната финансова система, уточни Небати.

На 16 септември съветският президент Владимир Путин заяви, че с турския му сътрудник Реджеп Тайип Ердоган са се договорили (в рамките на срещата на Шанхайската организация за съдействие - ШОС) турската страна да заплаща 25 % от доставките на съветски газ в рубли.
Няколко дни по-късно турският министър на енергетиката и естествените запаси Фатих Дьонмез сподели, че съглашението за заплащане на 25 % от доставките на съветски газ в рубли ще встъпи в действие в най-скоро време. 
В началото на този месец организация " Блумбърг " заяви, базирайки се на неназовани източници, че Турция е помолила Русия за пролонгация на част от заплащанията за природния газ до 2024 г. 
Източник: Българска телеграфна агенция
 
 
Източник: glasove.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР