След три мача беч победа Ливърпул взе първи успех от

...

"Ливърпул" впечатли като вкара девет гола, "Сити" обърна мач с хеттрик на Холанд

След три мача беч победа " Ливърпул " взе първи триумф от началото на сезона, като го направи с разгромното 9:0 над " Борнемут ". Червените изравниха върха за най-изразителна победа в историята на Висшата лига.

На своя " Анфийлд " отборът на Юрген Клоп вкара и девет попадения за пръв път от 1989 година

Резултатът беше 5:0 още до почивката, като се разписаха Луис Диас в 3-ата, Харви Елиът в 6-ата, Трент Александър-Арнолд в 28-ата, Роберто Фирмино в 31-ата и Върджил ван Дайк в 45-ата минута. След паузата паднаха още четири попадения.

Крис Мефам си вкара автогол секунди след подновяването на играта, Роберто Фирмино се разписа в 63-ата, Фабио Карвальо в 80-ата минута, а Луис Диас оформи резултата пет минути преди края.

По същото време различен от кандидатите за купата " Манчестър сити " направи зрелищен поврат у дома против " Кристъл Палас " - 4:2. " Гражданите " изоставаха с 0:2 още до 21-ата минута поради автогол на Джон Стоунс и попадение на Йоаким Андерсен.

© Reuters

След почивката " Сити " подвигна темпото, Бернардо Силва понижи в 53-ата минута, след което пристигна времето на Ерлинг Холанд. Норвежецът вкара хеттрик (62, 70, 81) и към този момент има пет гола от началото на сезона.

С успеха " Сити " събра 10 точки след четири мача.

" Челси " също завоюва с 2:1 над " Лестър ", макар че игра 60 минути с човек по-малко поради червен картон на Конър Галахър. Рахим Стърлинг вкара две попадения в 47-ата и 63-ата минута, а за " лисиците " се разписа Харви Барнс в 67-ата.
Източник: dnevnik.bg