След силното си начало на сезона тимът на Волфсбург допусна

...

Фрайбург развали настроението на Волфсбург

След мощното си начало на сезона отборът на Волфсбург позволи изненадваща за мнозина домакинска загуба с 1:3 от Фрайбург. Това е първо проваляне за “вълците” и тя идва в четвъртия кръг. За противника това е дебютен триумф през акцията.

Голямата фигура през днешния ден беше новият нападател на Фрайбург Роланд Шалай. За унгареца това беше дебют в Бундеслигата и той го отпразнува с гол още в 7-ата минута. В 21-вата Шалай завоюва дузпа, която беше изпълнена от Нилс Петерсен. Вратарят Коен Кастеелс парира удара на немския национал, само че при добавката нападателят нямаше по какъв начин да сгреши - 0:2.

Няколко минути преди почивката обаче Шалай напусна поради травма.

Пет минути след подновяването на играта опитният Майк Франтц повиши на 3:0 в интерес на Фрайбург за смут на ентусиастите на “Фолксваген Арена”.

23.011 Zuschauer in Wolfsburg - und davon lautstarke Unterstützung #SCF#WOBSCF pic.twitter.com/6ZLNX22SBJ
— SC Freiburg (@scfreiburg) September 22, 2018
Играчите на Волфсбург съумяха единствено да върнат едно попадение посредством някогашния футболист на гостите Адмир Мехмеди в 61-вата минута.
СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 4 кръг, събота 22 септември  Волфсбург 1:3краен резулат  Фрайбург