След равенството с Ростов и двете последователни загуби от Зенит

...

Бившият тим на Хичо не затрудни Краснодар

След равенството с Ростов и двете поредни загуби от Зенит и Рубин, Краснодар най-сетне реализира победа, с която се върна на третото място в РПЛ и се приближи на две точки от втория Локомотив (Москва). Успехът с 3:0 против Урал пристигна ненадейно елементарно, Попаденията бяха дело на Маркус Берг, Мануел Фернандеш и Реми Кабела.

Шведският деец Берг откри резултата в 14-ата минута с глава, откакто продължи пътя на топката след удар от фаул на Даниил Уткин. Гостите дадоха отговор с хубава офанзива, при която Ерик Бикфалви подаде на Михал Кухарчик, само че той стреля в навън.
Гостите имаха още няколко положителни комбинации, само че рядко стигаха до изстрели към вратата на Матвей Сафонов. След почивката Краснодар подвигна оборотите и вкара втори гол. Негов създател стана Мануел Фернандеш след поредност от рикошети и мощен шут под гредата.