След пет поредни срещи без успех отборът на най-накрая намери

...

Херта се събуди точно преди паузата

След пет следващи срещи без триумф тимът на най-сетне откри сили да разгърне капацитета си и да се поздрави с победа в Бундеслигата. В среща от 7-ия кръг столичани разрушиха с 3:0 като посетители състава на, който до през днешния ден имаше с 6 точки повече от своя противник.

Играчите от Берлин не бяха побеждавали от първия си дуел и бяха длъжници. те обаче трябваше да чакат чак до края на първото полувреме, с цел да поведат в резултата. В 44-ата осъществя углавен удар, откакто препъна.

Седем минути след подновяването на играта се възползва от неточност на защитник в бяло и невъзмутимо осъществя за 2:0.

Влезлият на почивката стреля в гредата в 64-ата минута, само че в 86-ата беше изтърван самичък против вратаря и той не сгреши - 3:0.

" Three points? You're coming with us. "
— Hertha Berlin (@HerthaBSC_EN)
В идващия кръг след паузата Херта посреща.

Иначе Аугсбург е в серия от единствено една победа в последните пет кръга, откакто преди този момент стартира с две следващи.

Бундеслига 7 кръг, събота 7 ноември  Аугсбург 0:3краен резулат  Херта