След пауза от 8 години България отново ще играе на

...

България се класира за Световното първенство по футзал за хора с увреден слух

След пауза от 8 години България още веднъж ще играе на Световното състезание по футзал за хора с повреден слух. Възпитаниците на старши треньора Филип Филипов с геройство, тактическа дисциплинираност и темперамент съумяха да победят в трагичен мач коравия тим на Дания с 3:2 на Европейското състезание по футзал в Монтесилвано, Италия.

Първото полувреме поведохме с извънредно хубав гол на капитана Пламен Симеонов, само че секунди по-късно скандинавците изравниха резултата, минути преди края на полувремето Владимир Станчев даде преднина на " лъвовете ".

През втората част противниците си вкараха по един гол за крайното 3:2, като прецизен за нашите беше Христо Петков. След тази победа българите се класираха за Световното в Бразилия 2023 година.

След края на мача треньорът на " лъвовете " беше извънредно удовлетворен от значимата победа и съобщи, че всеки един от тима би трябвало да се гордее, че е българин и скоро ще се вее българския трикольор на Световно състезание.

Днес от 15:30 ч. българско време играем против Словакия за влизане в топ 10 на Европа.