След нулева първа част домакините проведоха наказателна акция през второто

...

Херта с нова убедителна победа при Лабадия

След нулева първа част домакините организираха наказателна акция през второто полувреме и осъществиха четири безответни попадения във вратата на Рафал Гикиевич. Интригата беше значително решена след два бързи гола в границите на минута, маркирани от Ведад Ибишевич и Доди Лукебакио.

Матеус Куня направи резултата типичен след към час игра, а крайното 4:0 оформи Дедрик Боята, който предходната седмица се забърка в скандал, откакто влезе в непосредствен контакт със съотборника си Марко Груич по време на триумфа при гостуването на Хофенхайм с 3:0 – нещо, което е неразрешено поради рекомендациите за обществена отдалеченост.

Така, Херта реализира втора безапелационна победа без позволен гол под управлението на новия старши треньор Бруно Лабадия след рестарта на Бундеслигата и се изкачи до 10-та позиция в таблицата. Унион е на 12-то място, на четири точки от противника. В идващия кръг Херта гостува на Република България Лайпциг, до момента в който Унион ще търси първа победа след подновяването на шампионата вкъщи против Майнц 05, откакто отстъпи на водача Байерн с 0:2 при рестарта. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg