След като взе точка от Барселона преди две седмици, днес

...

Ефектът Абелардо отново носи радост на Еспаньол

След като взе точка от Барселона преди две седмици, през днешния ден Еспаньол записа победа при гостуването си на Виляреал в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. Така в двата си турнирни мача отпред на " папагалчетата " новият ментор Абелардо Фернандес към този момент има четири точки. С триумфа Еспаньол остана на последна позиция, само че към този момент гледа по-уверено нагоре. В петата минута Налдо отклони с глава при корнер и Давид Лопес осъществя с плонж на втора греда - 0:1. “Жътлите” се стъписаха от това попадение и им костваше доста да влязат в мача. Домакините получиха второ попадение при започване на втората част, което в допълнение усложни задачата им. Джонатан Кайери центрира прелестно от десния фланг и непокритият Раул де Томас се разписа с глава от пет метра за 0:2. В 60-ата съдията назначи дузпа за “подводницата” след игра с ръка на Хави Лопес. Наставникът на каталунците претендираше, че не би трябвало да има дузпа, защото играта с ръка идва след рикошет в крайници на бранителя. Съдията обаче уточни бялата точка и извади втори жълт картон за Лопес. Санти Касорла означи от бялата точка за 1:2. В 85-ата Касорла нацели далечната греда след прекрасен изстрел. В 89-ата Хави Онтиверос насочи великолепен шут към сглобката, само че стражът на “папагалчетата” Диего Лопес сподели майсторство и отрази. Примера дивисион 20 кръг, неделя 19 януари  Виляреал 1:2краен резулат  Еспаньол