След като по-рано тази седмица германският шампион Байерн Мюнхен разби

...

Истински разгром! Байерн не прощава и в Бундеслигата

След като по-рано тази седмица немският първенец Байерн Мюнхен разруши с 3:0 като посетител отбора на Барселона в Шампионската лига, в този момент възпитаниците на Юлиан Нагелсман се разправиха по жесток метод и с новака в елита Бохум, откакто го съкрушиха със 7:0 като хазаин в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата.

Лерой Сане откри от директен свободен удар в 17-ата, а Джошуа Кимих удвои 10 мунити по-късно. В 32-ата Серж Гнабри направи резултата типичен, а две минути преди почивката Василис Ламбропулос си означи автогол.

През втората част Роберт Левандовски осъществя дежурното си попадение в 61-ата, с което към този момент има гол в 13 следващи семейства от шампионата - нов връх в немския футбол. Освен всичко с това попадение не остана отбор в елита, против който полякът да не се е разписвал. Кимих осъществя второто си попадение в 65-ата, а в 79-ата резервата Ерик Максим Чупо-Мотинг оформи и крайното 7:0.