След като отнесе скалповете на няколко гранда, АСВЕЛ Вильорбан излъга

...

Отборът на Тони Паркър шокира и Барселона

След като отнесе скалповете на няколко гранда, АСВЕЛ Вильорбан излъга със 76:69 (19:15, 15:20, 20:19, 22:15) и Барселона като посетител и сервира сензацията в 26-ия кръг на Евролигата.

Въпреки загубата каталунците остават водач в класирането с 18 победи и 8 загуби, а отборът на легендата на Сан Антонио Спърс Тони Паркър заема 12-то място в таблицата с 12 триумфа и 14 провали.

Срещата в Барселона стартира с преимущество за гостите, които обаче се пропукаха преди почивката и след 20 минути игра отстъпваха с 1 точка (34:35). Паузата им се отрази добре и те поеха самодейността незабавно след подновяването на играта, като не изпуснаха водачеството си до края на мача.

За АСВЕЛ Норис Коул вкара 21 точки, а по 13 нанизаха Уилям Хауард, Дейвид Лайти и Мустафа Фал.

Брандън Дейвис се разписа с 22 точки за Барса, а 19 означи Никола Миротич.