След като и четвъртият кръг от сезон 2019/2020 не донесе

...

Фиорентина върна мрачни времена отпреди Втората световна война

След като и четвъртият кръг от сезон 2019/2020 не донесе победа за състава на Фиорентина, се случи това, от което всички почитатели на отбора се притесняваха – повтаряне на една от най-дългите серии без триумф в клубната история.

Днес „ виолетовите” изглеждаха напът да пресечен отрицателната поредност и до 84-ата минута на гостуването против Аталанта водеха с 2:0. Въпреки това домакините откриха метод да се върнат в мача, а ремито 2:2 остави флорентинци на последното 20-о място в класирането единствено с 2 точки.

Като се прибавят и мачовете от предишния сезон, то Фиорентина се намира в поредност от 18 следващи турнирни мача в калчото без реализирана победа. Това е най-лошата поредност на отбора от 1938 година насам. Абсолютният антирекорд през въпросния сезон 1937/1938 доближава 21 следващи срещи.

Реално тосканци не са печелили мач от Серия А към този момент над половин година. Последният им триумф пристигна на 17 февруари при 4:1 на открито над СПАЛ.