След като бе изигран и последният 1/4-финален двубой от Суперлигата

...

Пирин приема шампиона Нефтохимик в Благоевград

След като бе изигран и последният 1/4-финален дуел от Суперлигата при мъжете, станаха ясни полуфиналните двойки в конкуренцията. Нефтохимик 2010 приключи листата на участниците, продължаващи напред.

Волейболистите на Монтана първи завоюваха мястото си, откакто още при започване на предходната седмица затвориха серията с 2:0 победи (с 3:1 и 3:2 гейма) против Добруджа 07. Опонентът им в идната фаза - ЦСКА , пък реши нещата в своя изгода след 2:1 триумфа над Хебър (Пазарджик).
Тимът на Пирин (Разлог) също се класира за полуфиналите след по-дълга битка - състезателите на Северин Димитров завоюваха два от трите си мача против Левски София , с две безапелационни триумфа и ще домакинстват на Нефтохимик в зала " Скаптопара " в Благоевград, тъй като зала " Септември " в Разлог няма лиценз да се играят в нея дуели от полуфиналите.

Последният участник в четворката - първенецът и отличник Нефтохимик 2010 , също изигра три срещи с Марек Юнион-Ивкони (и също с безапелационни победи).
Играе се до 3 победи от 5 мача.

Полуфинални двойки

Нефтохимик 2010 - Пирин (Разлог)

Монтана - ЦСКА

Първите срещи ще се изиграят на 22, 23 и 29 март. Четвъртият и петият възможни дуели ще се играят на 30 март и 5 април.

Национална волейболна лига Суперлига | Полуфинали 1 Кръг 22-03-2018 18:30 Монтана ЦСКА Младост