След грешните стъпки срещу Жилина и Дунайска стреда преди паузата

...

Слован и Божиков отново показаха кой е №1 в Словакия

След неверните стъпки против Жилина и Дунайска стреда преди паузата за националните тимове, Слован побърза да покаже на съперниците си в словашкото състезание, че е с съсловия над тях. В дербито от 8-ия кръг тимът на Васил Божиков победи с 2:0 Спартак (Търнава), а българският национал изведе отбора с капитанската лента и игра цялостни 90 минути.

Първото полувреме беше равностойно до гола, с който домакините поведоха. Отбеляза го звездата на тима Андраж Шпорар в 20-ата минута. Словенецът откардна топката пред наказателното поле и с техничен удар не остави шансове на вратаря Добривой Русов.

В началото на втората част Игор Месик от Спартак получи червен картон и за домакините стана елементарно. Те направиха много пропуски, само че в добавеното време трима футболисти на Слован излязоха сами против Русов и резервата Деян Дражич оформи крайното 2:0.

В класирането води Жилина с 20 точки, Слован има 19, а Спартак (Търнава) е на 5-ото място с 13 точки.