След две драматични победи срещу Украйна и Турция, този път

...

Този път малшанс за волейболистките ни, паднаха от Русия и останаха втори в групата

След две трагични победи против Украйна и Турция, този път женският народен тим на България по волейбол позволи трагична загуба от Русия в третия си подред мач с пет гейма на европейското състезание. Тимът ни позволи поврат и отстъпи с 2:3 (25:21, 20:25, 25:23, 21:25, 13:15).

Така България пропусна опцията да завоюва първото място в група С и надлежно да се класира непосредствено на четвъртфиналите на шампионата на Стария континент в Азербайджан и Грузия.

Националките ни приключиха на второ място в групата и ще би трябвало да преминат през плейофен мач, в който съпернички ще са заелите трето място в група А - Германия. При триумф против германките на четвъртфиналите девойките ни ще се изправят против победителките в група А - домакините от Азербайджан. От тук до края всички мачове в шампионата са в Баку.
Източник: cross.bg